Володарі «Чорного пояса»: з Berthoud ми заробляємо більше • Adler - дороги підкоряються сильним

10007, м. Житомир, вул Авіаторів, 9

Графік роботи:

Пн-Пт: 9:00 - 18:00

 

UA RU

Володарі «Чорного пояса»: з Berthoud ми заробляємо більше

Попередня новина
?Наступна новина

Напевно, символічно, що тренінг-семінар для аграріїв від компанії «Berthoud Україна», який вже втретє проводили на базі офіційного дилера – ПП «Адлєр» у Житомирі, відбувся на стику зими й весни, 28 лютого та 1 березня. Це час, коли сільгоспвиробники активізують підготовку до нового сезону.

«Завдання семінару – допомогти нашим клієнтам домогтися вищих показників урожайності саме через досконаліше знання роботи обприскувачів французького виробника, якого ми тут і представляємо, – говорить  Олександр Прокопенко, технічний директор «Berthoud Україна». – Зосередимося, насамперед, на налаштуваннях системи контролю норм виливу. Це основна система, саме в роботі з нею й виникає найбільше помилок, які у підсумку не дають бажаного результату». 

На семінар прибули оператори, механізатори, провідні спеціалісти господарств із Львівської, Волинської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Сумської та Житомирської областей. Багато хто приїхав не вперше, що свідчить про затребуваність таких заходів.

«Справді, ми бачимо знайомі обличчя, – сказав на початку роботи тренінгу-семінару Кирило Поєнко, сервісний директор ПП «Адлєр». – Це означає, що ми, як організатори семінарів, – на правильному шляху. Щороку з’являються якісь технічні новинки, тож важливо ознайомитися з ними, поновити отримані знання. Для нас, як для офіційного дилера техніки, дуже важливо, аби допомогти аграріям максимально ефективно використовувати в роботі всі козирі обприскувачів Berthoud (Берту)».

Тренінг-семінар організатори поділили на три частини: теоретичну, практичну та підсумкову. В теоретичній частині учасники освоювали будову обприскувача Berthoud Raptor, досконально вивчали роботу системи обприскування, органів керування, словом, – всі налаштування. У практичній частині, на основі отриманих знань, параметри вносили на монітор, вже знаючи та розуміючи їх, на що вони впливають, а на що ні. Адже часто трапляється, що оператор просто вводить налаштування, але не розуміє, як і на що вони впливають, що й не дає отримати бажаний результат. На завершення семінару знання закріпили тестуванням, учасників стимулювали визначенням переможців, та підбили підсумки. 

У роботі аграріїв, особливо в умовах і зміни клімату, і зростання конкуренції серед виробників, важлива кожна деталь. На цьому наголошує Мирослав Івахін,  заступник голови фермерського господарства «Вікторія-92» з Козівського району Тернопільської області:

«Наше господарство обробляє 3 тисячі гектарів землі. Вирощуємо зернові, сою, соняшник. Сьогодні, аби отримувати гідні результати, треба звертати увагу на все, дрібниць немає і не може бути. Бо як тільки ти почнеш відставати від конкурентів хоча б на крок, то вже не наздоженеш. Тож дуже важливо в числі інших заходів вчасно покропити, підживити рослини. Вчасно і якісно, інакше будуть колосальні втрати.

Техніка Берту повністю задовольняє наші вимоги щодо якості, надійності, ефективності. Після 2,5 років роботи одного обприскувача ми придбали ще й новішу модель Берту Раптор – 4240HVH, тільки цього року почнемо експлуатувати.

До цього користувалися обприскувачами вітчизняного виробництва. Якщо порівнювати з Берту, то це справді, мов небо і земля. До всіх очевидних плюсів у комфорті роботи варто додати, що відчутно зросла ефективність. Подумайте самі: Берту з його технічними можливостями за кілька годин робить обсяг, який вітчизняним обприскувачем потрібно було трудитися всю ніч.

Обидва Раптори ми купували у ПП «Адлєр», тут машини і обслуговують. Робота спеціалістів влаштовує на всі сто: відгукуються миттєво, вчасно надають ґрунтовні консультації телефоном, за потреби оперативно приїжджають до нас».

Семінар підтвердив потребу в навчанні, для досконалішого володіння сучасними обприскувачами Berthoud. Зацікавленість в цьому велика. З деяких господарств на навчання приїхало по кілька осіб. Філія «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП», розташована у селі Новоставці Теофіпольського району Хмельницької області, направила провідного інженера та ще чотирьох механізаторів.

«Нічого дивного в цьому немає, – говорить Михайло Климчук, провідний інженер. – Ми твердо переконані – навчання потрібне. Хлопці дізнаються щось нове, удосконалюють знання і вміння, мають змогу запитати безпосередньо в представника французького виробника. Зрештою, ми розуміємо, що правильне використання обприскувачів напряму впливає на врожайність, а значить і на наші доходи.

У філії ми обробляємо 7 тисяч гектарів. Вирощуємо зернові та зернобобові, пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник. Із Берту працюємо з 2015 року, у нас їх два, є машини й інших виробників. Обприскувачем Берту Раптор ми задоволені, техніка має хороші характеристики, високу ефективність роботи та якість, менше потребує технічного обслуговування. А на семінарі ми отримали відповіді на всі питання, що нас цікавили».

Зі своїми запитаннями до технічного директора «Berthoud Україна» приїхав із Новоград-Волинського району Житомирщини й Іван Яскевич. Він працює оператором у СТОВ «Птахівник», село Токарів. Товариство має в обробітку 6 тисяч гектарів землі, вирощують сою, ріпак, пшеницю, кукурудзу.

Іван Яскевич теж вважає семінари-тренінги дуже корисними: «На Рапторі я працюю вже два роки. Техніка сучасна, комп’ютеризована, треба добре розбиратися, тож свої знання потрібно шліфувати постійно. Особливо відзначив би комфортні умови роботи для оператора в Рапторі. Чого тільки вартий клімат-контроль в кабіні, легкість в управлінні! Зрозуміло, що від цього зростає й продуктивність праці оператора. Навіть не варто вдаватися до порівняння з роботою на вітчизняних обприскувачах».

Різноманіття вирощуваних культур в українських господарствах, бажання застосовувати передові технології  зумовлюють використання обприскувачів практично постійно. Тож, окрім інших характеристик, важливою є надійність. Якраз на цьому наголошує інженер фермерського господарства «Коваль» зі села Васильківці  Гусятинського району Тернопільської області Олег Вархал:

«Маємо в господарстві 5,5 тисяч гектарів. Культивуємо зернові, бобові, а також картоплю. Третій сезон працюємо на Берту, з 2016 року – Раптор. Використовуємо оприскувачі практично 6-7 місяців на рік. Розумієте, питання надійності техніки далеко не другорядне. У нас немає жодних нарікань на роботу обприскувачів Berthoud. До того ж, зросла продуктивність, адже у Раптора ширина захвату 30 метрів. Дуже комфортні умови роботи для оператора: герметична кабіна, сучасне керування. Словом, гроші на Берту ми витратили недарма, вони себе відпрацьовують.

Ще один важливий момент: купували ми Берту у ПП «Адлєр», у цій компанії й обслуговуємо. Теж – ніяких нарікань. Спеціалісти чітко знають свою справу, відгукуються оперативно.

На тренінг я приїжджаю вдруге. Вони потрібні – мене ніхто не переконає в іншому. Треба йти в ногу з часом. Користь отримуємо навіть від спілкування один з одним, це збагачує».

Ще більший досвід роботи з Berthoud у ПСП «Сокільча» Попільнянського району на Житомирщині. 

«У нашому господарстві, – говорить оператор  Роман Панасюк, – обприскувач Берту  використовуємо вже чотири роки, і досить інтенсивно. На 2,5 тисячах гектарів землі вирощуємо цукровий буряк, ріпак, кукурудзу та інші зернові. Як оператор, відзначу не тільки ефективність Раптора, а вона зросла, напевно, втричі, а ще й добрі умови роботи, комфорт, герметичність кабіни. Ця машина економна, не «витоптує» рослини. Всі ми прекрасно розуміємо: щоб використовувати можливості Берту  сповна – потрібно постійно вчитися, постійно удосконалюватися. Нагода – ось такі семінари».

Навчання на семінарі вважають для себе необхідністю і молоді оператори, і вже досвідчені. Із ТОВ «Вінал-Агро», що у місті Ходорів Львівської області, до Житомира приїхав Володимир Прокопяк, вже вдруге.

«Не зважаючи на те, що мені до пенсійного віку залишилося 5 років, – говорить пан Володимир, – я із задоволенням тут. Я цього потребую. Знаєте, як люди ростуть, так «росте» і техніка, і технології. Треба йти в ногу з часом, відшліфовувати вже набуті, і здобувати нові знання. Від цього ж зрештою залежить і наш заробіток.

У нашому господарстві 12 тисяч гектарів для обробітку. Вирощуємо кукурудзу, пшеницю, ріпак і сою. Обприскувачами користуємося лише від Берту. Хороша техніка, зручна в користуванні, працювати на ній легко. Та ситуація, коли якість і вартість у паритетному співвідношенні. Тому ми задоволені використанням Берту».

До розмови долучається Віталій Олійник, оператор із ПСП «Україна», що у Попільнянському районі на Житомирщині:

«Я хочу наголосити на далеко не другорядній справі – наших фінансових здобутках. І не тільки господарства, а й на особистих. Ми ж усі зацікавлені в добрій зарплаті, правда? Із Берту ми заробляємо більше. Якщо раніше, на інших обприскувачах, за зміну я міг обробити 50, від сили 100 гектарів, то нині легко – 300 га. Ось і ефективність, ось і збільшення зарплати. А навчання, яке проводять у ПП «Адлєр», відвідую постійно. Такі речі потрібні, та й керівництво нашого господарства веде  політику – вчитися треба весь час».

Важливого значення офіційне представництво французького виробника надає стимулюванню в навчанні – інструмент, що актуальний у всі часи і для всіх. У програмі тренінгів, після теоретичної та практичної частини, учасники пишуть тести. У тестах майже три десятки запитань, правильну відповідь обирають із кількох варіантів. Переможцям вручають найвищу нагороду – «Чорний пояс», як у карате – кращому з кращих. Призеру дістається цінний подарунок.

Цього разу у Житомирі вручили три пояси. Один із них – за підсумками тестів 2018 року. Тоді всіх здивував Олександр Кутуза з Рівненщини, він показав майже стовідсотковий позитивний результат. Та й цього року знову став переможцем, і поїхав додому одразу з двома «Чорними поясами». 

Олександр очолює фермерське господарство «Золота нива» у селі Мошків Млинівського району: «У нас невелике господарство, обробляємо 800 гектарів, вирощуємо ріпак, сою, пшеницю озиму та яру, ячмінь. Вже три роки працюємо з Берту Раптор, а до цього працювали на стареньких вітчизняних обприскувачах. Порівняти? Знаєте, це як їздити на Мерседесі чи на Ланосі, пробачте. Є ж різниця, правда?

Почали користуватися Берту – продуктивність праці зросла у два, а то й у три рази. Дуже знизилася втомлюваність оператора, що теж вкрай важливо. Однозначно – піднялася врожайність, бо завдяки Берту Раптор можемо обробляти культури на різних стадіях росту і розвитку.

Обслуговуємо техніку у ПП «Адлєр». Сказати, що ми задоволені співпрацею – то не сказати практично нічого. Була ситуація, коли штангою в’їхали в дерево, вигнули елемент так, що самостійно впоратися з цим не могли. Хлопці з «Адлєра» одразу відправили нам потрібну деталь і вже наступного дня ми знову запустили Раптор у роботу. Питання розрахунку вирішили опісля. Знаєте, робота на довірі дорого коштує.

На тренінгу я втретє. Приїхав знову, бо твердо переконаний, що техніку, на якій ти працюєш і яка, зрештою, допомагає тобі отримувати прибуток, потрібно знати досконало, як свої п’ять пальців. Тоді й буде що восени рахувати».

За підсумками цьогорічного семінару володарями «Чорного поясу» стали також Андрій Дішківський (ТОВ «Зелений вал») та Іван Семеген (ТОВ «Український солод») з Бердичева Житомирської області, та Олексій Демчук (ТОВ «Волинь Агро»). Цінними призами нагородили Олександра Гирдимова (ТОВ «Зелений вал») та Володимира Прокопяка (ТОВ «Вінал Агро»).

«Якщо підсумовувати тренінг, то завдання, яке ставили, досягнуто, – фіналізує Олександр Прокопенко, технічний директор «Berthoud Україна». Загалом 70% слухачів позитивно впоралися з тестовим завданням, хоча були й такі, хто показав невисокі результати. Радує й те, що збільшується кількість претендентів на «Чорний пояс». З’являються і нові абсолютні лідери. Головне ж – не тести й не оцінки. Головне – розуміння, що від знань з налаштування, особливо системи обприскування, залежить кінцевий результат – урожай. І ці знання мають бути твердими».