Беспілотники в недалекому майбутньому можуть замінити наземні засоби обприскування пестицидами • Adler - дороги підкоряються сильним

10007, м. Житомир, вул Авіаторів, 9

Графік роботи:

Пн-Пт: 9:00 - 18:00

 

UA RU

Беспілотники в недалекому майбутньому можуть замінити наземні засоби обприскування пестицидами

Попередня новина
?Наступна новина

 

Популярність агродронів злітає з кожним роком - і на ринку ЗЗР теж

Всього за кілька років використання безпілотників в сільському господарстві значно зросла і, ймовірно, це довгострокова тенденція, оскільки країни надають операторам БПЛА дозвіл працювати із засобами захисту рослин.

У США продажі безпілотників виростуть на третину за рік - можливо, завдяки новим правилам, які тепер дозволяють застосування дронів для обробки посівів пестицидами, пише в своїй статті на порталі www.futurefarming.com незалежний журналіст Мік Робертс.

Дійсно, має сенс використання безпілотників для обприскування - вони можуть працювати на вологих полях і високих культурах, де жодна наземна машина не може нормально рухатися, виконують завдання дуже чітко і їх можна заздалегідь програмувати на автономне виконання цілей.

У країнах з розвиненим сільським господарством повітряне розпорошення пестицидів дроном завершує коло точного землеробства, яке починається з віддаленої розвідки стану врожаю з початку і до кінця вегетаційного сезону. А в країнах, що розвиваються безпілотники покращують своєчасність і точність нанесення розчинів, зменшують потребу в кваліфікованій праці і скорочують вплив пестицидів на працівників.

Наприклад, в Китаї агродрони грають важливу роль в прагненні китайського уряду впроваджувати передові технології для модернізації сільськогосподарського виробництва та боротьби з надмірним використанням хімічних речовин в країні.

У листопаді минулого року китайський безпілотний гігант XAG представив свій останній безпілотний літальний апарат Xplanet з вантажопідйомністю 20 кг. Він має ємність обємом 16 літрів і оснащений розпилювальними форсунками, встановленими під роторами, які виробляють краплі розпилення розміром від 85 до 550 мікрон.

Xplanet також має змінне управління витратами пестицидів в залежності від швидкості. У швидкому режимі з шириною обприскування 7 м він забезпечує робочу швидкість до 18 га на годину, забезпечуючи покриття 5 крапель / м² при нормі внесення 12 л / га і швидкості польоту 7 м / с. Режим «Точна ширина розпилення» включає ширину 4,5 м, і це дає 15 крапель / м² при тій же дозі і швидкості.

Правила агродронів

У деяких країнах світу відсутність правил уповільнює більш широке розгортання технології агродронів.

Це повязано або з тим, що правила не встигають за технологіями, або з простими прямими заборонами на всі види застосування пестицидів в повітрі - як у всьому ЄС.

Хоча багато країн і включають використання безпілотників в законодавство про цивільну авіацію, складність полягає в дотриманні правил розпилення. У багатьох місцях застосування хімічних речовин строго контролюється, і в більшості випадків для цього потрібні будуть зміни в зареєстрованому використанні продуктів.

Таким чином, правила розпилення з дронів розрізняються по всьому світу в залежності від типу сільського господарства та від того, наскільки уряди країн зацікавлені у впровадженні цієї інновації.

Це прекрасно видно на прикладі трьох великих економік світу: США, ЄС і Китаю.

В ЄС, у всіх державах-членах, застосування аерозольних розпилювачів, включаючи безпілотники, повністю заборонено. Хоча на даний момент йдуть дискусії між фермерськими та галузевими асоціаціями та урядами, більшість експертів прогнозують: навряд чи заборона буде знята в найближчому майбутньому.

У США обприскування дронами в даний час дозволено в багатьох штатах, за умови, що пілоти дотримуються строгих експлуатаційних правил Федеральної авіаційної адміністрації, а також окремих вимог для авіаційних застосувань пестицидів.

У 2018 році Китай ввів нові правила для комерційних операцій з безпілотниками вагою понад 25 кг. Згідно з тими ж правилами, для сільськогосподарських обприскувачів пілоти також повинні пройти навчання по класу V - захист рослин.

Обстеження по всій Африці в 2016 році показало, що переважна більшість з 79 країн не мали будь-яких правил або положень щодо повітряного обприскування дронами, хоча деякі вже працюють над такими законопроектами.

Розмір і пропускна здатність популярних сільськогосподарських безпілотників також часто визначаються місцевими правилами, і багато країн надають різні ступені «дозволу на експлуатацію» в залежності від ваги БПЛА, часто до 25 кг.

Однак, вибір важкоатлетів розширюється.

Одним з недавніх прикладів є Tactical Robotics, ізраїльська аерокосмічна компанія, яка співпрацює з компанією щодо захисту рослин Adama для розробки сільськогосподарської версії агродрона Cormorant. Цей безпілотник оснащений двома внутрішніми роторами, які забезпечують вертикальний зліт і посадку, і двигуном потужністю 977 к.с. Він має вантажопідйомність 500 кг (764 кг, включаючи паливо) і може літати 2,6 години з вантажем 300 кг.

Компанія Drones4Agro прагне виробляти повністю сертифікований безпілотник вагою 150 кг - «літаючий трактор» (на фото). Ця нестандартна конструкція має ширину від 3 до 9 м, оснащена 8-24 роторами, розподіленими по ширині, що дозволяє підтримувати корисне навантаження від 15 кг до 80 кг. Це говорить про те, що користувачі можуть адаптувати дрон під свої завдання - від обробки виноградників до польових культур. У той же час агрегат пропонує різні методи нанесення розчинів, створюючи дуже дрібні краплі туману від роторних розпилювачів до стандартних форсунок звичайного тиску.

Джерело: www.futurefarming.com. Автор: Мік Робертс, незалежний журналіст